دوشنبه, ۲۶ شهریور , ۱۳۹۷ - 2018 September 17
كدخبر: 1645 نویسنده:سردبیر تاريخ:۴ مهر ۱۳۹۶

تاخیر در امضا حکم شهردار توسط استاندار سابق و نبود نام شهردار جدید جم در لیست استانداری، مشکل چیست؟

ندای جم، رئیس شورای اسلامی شهر جم به برخی خبر ها در خصوص عدم امضا حکم شهردار جم توسط مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر واکنش نشان داد.

به گزارش ندای جم، انتخاب شهردار جدید شهر جم بعد از سید احمد علمداری حاشیه های زیادی را برای منتخبین مردم در پنجمین دوره شوراها در این شهر به وجود آورده و حالا بعد از گذشت یکماه هنوز وضعیت شهرداری جم در هاله ای از ابهام قرار دارد و بلاتکلیف است.

اخیرا در محافل مختلف انتقادهای فراوانی روانه شورای اسلامی شهر مرکز شهرستان جم شده است و جم تنها شهر مرکز شهرستانی است که هنوز تکلیف شهرداری خود را مشخص نکرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر جم در واکنش به انتقادات اخیر فعالین اجتماعی در خصوص عدم امضا حکم شهردار جم توسط مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر گفت: حکم علی ماندگار برای تصدی گزینه شهرداری جم توسط سالاری امضا شده و معارفه ماندگار بزودی در جم انجام می شود.

اما نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که چرا نام علی ماندگار شهردار جدید جم بین دیگر شهرداری هایی که سالاری حکم شهرداری آنها را امضا کرده بود و توسط روابط عمومی استانداری بوشهر اعلام شده بود نیست؟

هرچند در برخی محافل از بدهی های سنگین علی ماندگار در عسلویه می گویند اما  آیا مشکلی وجود داشته که امضا حکم وی را به تاخیر انداخته است؟

رابطه نزدیک وی و مجموعه استانداری آیا مشکل به وجود آمده را رفع کرده یا اتفاقات دیگری رخ داده است؟

مردم شهر جم انتظار دارند که شورای پنجم که با شعار شفافیت و صراحت پا به میدان خدمت به مردم گذاشته است با شفافیت و صداقت با مردم سخن بگویند و عمل کنند.

به نظر می رسد شهردار جدید جم بعد از سید احمد علمداری چالش های زیادی را در پیش خواهد داشت و مخالفت های برخی طایفه های موجود در شهر جم با وی  می تواند کار ماندگار را در این شهر سخت و دشوار کند.

مطمئنا با شفافیت اعضا شورا که البته اگر به آن پایبند باشند حاشیه ها از شهر مرکز شهرستان جم دور خواهد شد، اتفاقی که در دوره ی چهارم شورایی هیچگاه رخ نداد و یکی از عوامل موثر در حاشیه های به وجود آمده و انتقاد های فراوان نسبت به احمد علمداری نتیجه شفاف نبودن اعضا شورا با مردم بود.

باید دید این شورا چه راهی را در پیش خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •