یکشنبه, ۲۵ شهریور , ۱۳۹۷ - 2018 September 16
كدخبر: 912 نویسنده:1050 تاريخ:۲۰ تیر ۱۳۹۵

دانشکده فنی، آزمون بزرگ برای شهرستان جم

ندای جم:

طی هفته اخیر بحث ساختمان و امتیاز دانشکده فنی و مهندسی شهرستان بیش از هر زمان دیگری نقل محافل عمومی و فضای مجازی شده است و مردم جم می خواهند بدانند که بالاخره چه خواهد شد؛ آیا امتیاز دانشکده فنی و مهندسی از جم گرفته می شود؟

در این بین که بحث انتقال دانشکده از جم بسیار بالا گرفته است، برخی از اعضای شهر جم با دید باز به نسبت دیگر مسئولین شهرستان اقدام به کمک 2 میلیاردی برای ساخت این دانشکده کردند که با مخالفت های برخی دیگر از اعضای شورا در این زمان حساس، این کمک نیز در حاله ای از ابهام قرار گرفته است.

در روز هایی که بحث انتقال این دانشکده از جم قوت گرفته است اکثر مسئولین اقدامی برای ماندن این دانشکده انجام نمی دهند و شورای جم که طرح کمک به دانشکده برای ماندن در جم را می خواهد آغاز کنند با مخالفت هایی از سوی برخی از اعضا شورا و شهردار مواجه شده اند.

در ابتدای کلام دانشکده فنی و مهندسی مربوط به کل شهرستان می باشد و همه ی مردم بر ماندن یا نماندن آن حق اظهارنظر دارند و همه ی مردم،شوراها، مسئولین اجرایی و رسانه ها باید با اتحاد ضمن حفظ امتیاز این دانشکده در جم برای ساخت آن اقدامی جدی به عمل بیاورند.

بعد از درج خبری در یکی از سایتهای جم از پیگیری این سایت از مصوبه حمایتی شورای شهر جم برای دانشکده فنی و مهندسی، واکنش های زیادی در فضای مجازی اتفاق افتاد و اکثر مردم و جامعه دانشگاهی امیدوارند مشکلات این دانشکده و دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور در جم حل شود.

حالا بعد از استارت پروژه حمایت شورای شهر جم به دانشکده که اسدالله نیک خواه رئیس شورای اسلامی شهر جم موافق جدی این مصوبه می باشد در اظهاراتی با قاطیعت تمام گفت: مشکلات قانونی این طرح با پیگیری های فرماندار به زودی رفع می شود و این مصوبه اجرا می شود.

در این میان طی روز های اخیر علی پریشان رئیس شورای اسلامی شهرستان جم که یکی از مخالفین این مصوبه حمایتی می باشد می گوید: پروژه ساختمان و تجهیز دانشکده فنی و مهندسی جم اعتباری بالای 46 میلیارد تومان می خواهد که با دو میلیارد کاری از پیش نخواهد رفت.

وی در ادامه سخنان خود گفته: اگر مصوبه کمک به دانشکده، 10 میلیارد تومان از سوی شهرداری جم باشد موافقم.

حالا با نگاهی به سخنان رئیس شورای شهرستان جم از کمک 10 میلیاردی به دانشکده باید دید بقیه اعضا شورای شهر جم آیا با این کمک موافق هستند یا خیر ؟

احمد زایری یکی از جدی ترین مخالفان مصوبه کمک 2 میلیاردی به این دانشکده است و طی سخنانی اظهار داشته 2 میلیارد کجا و 46 میلیارد برای اتمام پروژه کجا؟ بر اساس گفته احمد زایری، وی نیز با کمک 10 میلیاردی به دانشکده فعلا موافق است.

به نظر می رسد با اظهارات علی پریشان رئیس شورای شهرستان جم، خزانه شهرداری بیش از این ها اعتبارات دارد که کمک 10 میلیاردی به دانشکده فنی و مهندسی زیاد به چشم نیاید!

کمک 10 میلیاردی در فضای مجازی مطرح شده و عمل به این کار شجاعت های فراوانی می خواهد که امیدواریم موافقان کمک به سطح علمی و ارتقا دانش در شهرستان شجاعت به خرج دهند و این طرح را به سرانجام برسانند.

همه چیز طی روز های آینده مشخص خواهد شد و بسیاری دوست دارند بدانند سرانجام دانشکده چه خواهد شد.

شهردار جم نیز از مخالفت های جدی خود با طرح کمک 2 میلیاردی  به دانشکده مهندسی گفته و اعلام کرده این طرح مشکلات قانونی دارد که رئیس شورای شهر جم نیز طی پاسخی گفته: مشکلات قانونی وجود ندارد و با پیگیری های شخص فرماندار مشکلات این طرح حل می شود.

علی ایحال شهرستان های همجوار برای پذیرش دانشکده مهندسی جم آمادگی دارند و اگر کمک شایانی به این مرکز آموزش عالی نشود مطمنا دانشکده فنی و مهندسی به خاطره برای شهرستان تبدیل خواهد شد…

امیدواریم با توجه به اینکه مسئولین دانشگاه خلیج فارس نیز در گفتگو ها اعلام کرده بودند که هر چقدر از شهرستان برای ساخت دانشکده فنی جم کمک شد ما نیز سعی می کنیم به همان اندازه کمک هایمان را دریغ نکنیم مطلبد همه ی مسئولین شهرستان، خیرین، شوراها،شهرداری ها و دیگر نهاد ها همه با هم یکصدا برای ماندن امتیاز این دانشکده و ساخت سریع آن اقدام جدی انجام دهیم.

درباره اینکه برخی می گویند چرا وزارت علوم برای ساخت این دانشکده کاری نمی کند باید گفت مسئولین وزارت علوم استقرار این دانشکده در جم یا شهرستان دیگر تفاوتی ندارد و با انتقال امتیاز دانشکده مهندسی به شهرستان کنگان که داوطلب کمک برای ساخت این دانشکده است، موافقت می کند آنگاه جم بازنده خواهد بود نه وزارت علوم و دانشگاه خلیج فارس!

می طلبد شورا و شهرداری جم، شورا های روستا، بخش و شهرستان همه و همه فکر و ذهنشان ماندن امتیاز دانشکده فنی و مهندسی در جم باشد و از حق مردم و جوانان این شهرستان با شجاعت دفاع کنند.

یک پاسخ به دانشکده فنی، آزمون بزرگ برای شهرستان جم

  1. دانشجوی ترم5 فنی مهندسی جم :

    باعرض سلام …. مردم جم خیلی مردم خودخواهی هستند چون تنها ضرری که درحال حاظر می کند دانشجوی بدبخت هست 6سال هست که هیچ کاری نکردن . دانشکده جم امکاناتش در حد یه دبیرستان معمولی هم نیست چه برسه به دانشگاه و دانشکده از استادانی که فقط و فقط ادعا دارن تا امکانات خوابگاهی .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •