چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ - 2018 September 19
كدخبر: 1785 نویسنده:سردبیر تاريخ:۶ بهمن ۱۳۹۶

در نشست خبری فرماندار: رونمایی حسینی از خلف وعده های فرماندار سابق!

فرماندار شهرستان جم گفت:با پیگیری‌ها و بررسی‌هایی که انجام داده‌ام آنچه در تریبون‌ها و رسانه‌ها در خصوص انتقال ۱۰ هزار مترمکعب آب دریا به شبکه آب شهرستان جم به گوش می‌رسد، صحت ندارد.

به گزارش ندای جم، محمد حسینی شامگاه سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه با بیان این که رسانه‌ها و خبرنگاران بازوی قوی وی در توسعه پایدار شهرستان در حوزه‌های مختلف خواهند بود، اظهار داشت: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند و باید آستانه صبر و تحمل مسئولان و مدیران در خصوص انتقادات بالا برود چون رسانه ها مطالبات جدی مردم را فریاد می زنند.

وی بیان کرد: خبرنگاران جمی در کنار ما باشند تا با همراهی و تعامل بتوانیم سیاست‌های دولت تدبیر و امید و سند چشم‌انداز دولت که همان آرامش و امنیت و خدمت‌گذاری به مردم است را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

فرماندار شهرستان جم با بیان این که مردم شهرستان جم مردمی مطالبه‌گر هستند، تصریح کرد: در این مدت اندک حضورم در شهرستان جم، تمامی مدیران و مسئولان جم را دیده‌ام که برخی مدیران کم‌تجربه هستند و نیازمند این است خود را به سطح مطلوب برسانند تا بتوانیم در راستای شعارهای دولت تدبیر و امید خدمت بی‌منت به مردم انجام دهیم.

حسینی با بیان این که موفقیتش در تمامی حوزه‌های مختلف را ارتباط با گروه‌های سیاسی، خبرنگاران ، نخبگان و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌داند، عنوان کرد: تمام تلاش خود را می‌کنم تا با تعامل و همراهی و هم‌فکری گروه‌های سیاسی، خبرنگاران و نخبگان بتوانیم مشکلات این شهرستان در حوزههای مختلف را رفع کنیم.

وی با تاکید بر این که مدیرانی که توان خدمت‌گذاری به مردم را ندارند در جم عزل خواهند شد، تصریح کرد:  مدیرانی که توان خدمت‌گذاری و پاسخ‌گویی به مردم را دارند ابقا خواهند شد اما مدیرانی که ناتوان هستند و زبان گویای دولت نمی‌توانند باشند و تجربه کافی برای پاسخ‌گویی به مطالبات مردمی را ندارند قطعا در انتصابشان تجدید نظر خواهیم کرد.

حسینی با اعلام این که مدیران کم تحرک و بی تجربه عزل می شوند، تاکید کرد: عملکرد مدیران  شهرستان جم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا با مدیران ضعیف این شهرستان آشنا شوم و تغییرات مدیریتی آغاز شود.

فرماندار شهرستان جم در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص اینکه فتح‌الله نوروزی فرماندار سابق جم وعده داده بود که تا پایان سال جاری ۱۰ هزار متر مکعب آب دریا به جم می‌رسد، گفت: دغدغه اول و جدیم در شهرستان جم موضوع بحران آب است، در همین بدو ورودم به جم خیلی از تریبون‌ها اعلام کردند که تا پایان سال جاری قرار است ۱۰ هزار مترمکعب آب دریا به شبکه آب شهرستان جم وصل شود.

وی افزود: با پیگیری‌ها و بررسی‌هایی که انجام داده‌ام آنچه در تریبون‌ها و رسانه‌ها شنیده‌ام محقق نمی‌شود، امیدواریم مجموعه نفت و نیرو در خصوص اتمام این پروژه کارها را زودتر پیش ببرند و در هفته آینده جلساتی در خصوص وضعیت پروژه آب‌رسانی دریا به جم برگزار می‌شود تا سرانجام این موضوع مشخص شود.

حسینی در پاسخ به سوالی در خصوص فرودگاه جم نیز اظهار داشت: مسوولان فرودگاه قول داده بودند که ۱۵ بهمن ماه سال جاری یعنی در همین ماه مجددا راه اندازی شود ولی نهادها، شرکت‌ها  و پتروشیمی‌هایی که قول داده بودند به تعهدات خود تا این لحظه عمل نکرده‌اند و راه‌اندازی فرودگاه تا این لحظه در این ماه منتفی است ولی امیدواریم شرکت‌ها به قول‌های خود عمل کنند تا شاهد پرواز در آسمان جم باشیم.

وی یاد آور شد: در بدو ورودم پیگیری جدی برای راه‌اندازی فرودگاه در دستور کار قرار داده شده و امیدوارم شرکت‌ها با تعهد به قول‌های خود کمک کنند تا فرودگاه جم از این وضعیت بلاتکلیفی خارج شود.

فرماندار شهرستان جم با اشاره به موضوع اشتغال یاد آور شد: اشتغال جوانان جمی در کنار صنعت نفت و گاز و پتروشیمی‌ها باید رفع شود و انتظار می‌رود همه کمک کنند تا مشکل بیکاری جوانان رفع شود.

حسینی با بیان این که از نخبگان شهرستان جم استفاده خواهد کرد، بیان کرد: در زیرساخت‌های آموزشی جم مشکلاتی وجود دارد که با همکاری نفت و گاز برای حل مشکلات زیرساخت آموزشی این شهرستان اقدام خواهیم کرد، هر چند تاکنون نیز اقدامات خوبی انجام و یا در حال انجام است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص ترافیک شهر جم گفت: موضوع ترافیک شهر جم را داریم دنبال می‌کنیم و با یک کار کارشناسی و نظر علمی کارشناسان و صاحب نظران علمی در خصوص موضوع ترافیک شدید شهر جم تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم با بیان این که از سازمان‌های مردم نهاد حمایت می‌کند، اظهار داشت: حمایت از سازمان‌های مردم نهاد یکی از اهداف مهم دولت و خواسته‌ام به شمار می‌رود که برای توسعه سازمان‌های مردم نهاد تا آنجایی که بتوانیم کمک خواهیم کرد.

حسینی با بیان این که مشکل آلودگی رودخانه جنگل گلوبردکان بخش ریز موضوعی حقوقی است تصریح کرد: به محض این که از آلودگی رودخانه ریز مطلع شدم به دستگاه مربوطه تکلیف کردم تا در اسرع وقت فاکتورهای مربوطه را اعمال کنند.

وی اضافه کرد: چون در این موضوع دستگاهی حاکم  و دستگاه دیگری محکوم خواهد شد دادستان شهرستان جم ورود جدی به اتفاق رخ داده داشت و از نزدیک از رودخانه ریز و پالایشگاه فجر جم بازدید کرد که جای تقدیر از دستگاه قضایی شهرستان جم وجود دارد.

رئیس شورای اداری شهرستان جم ادامه داد: منابعی که مورد تایید علمی هستند اقدام شده و به زودی با مشخص‌شدن نتایج آزمایشگاه علت و عوامل آلودگی رودخانه ریز و تلف‌شدن هزاران ماهی و آبزیان این رودخانه نیز مشخص خواهد شد که جای نگرانی وجود ندارد و امیدوارم با تسریع در کار رسیدگی به این موضوع در دستگاه قضایی همه چیز مشخص شود که خوشبختانه دستگاه قضایی شهرستان به صورت جدی به این موضوع ورود کرده است.

وی در خصوص شهر شدن بهارستان گفت: پرونده شهرشدن بهارستان در وزارت کشور است اما محدودیت‌هایی وجود دارد و ما نیز پیگیر هستیم و امیدواریم در طرحی که به هیات دولت داده شده با شهرشدن یکی از بزرگترین روستاهای استان بوشهر موافقت شود و شهرشدن بهارستان تصویب شود.

فرماندار شهرستان جم در خصوص گردهمایی هفتگی موتورسنگین سواران جمی در روزهای جمعه در اتوبان جم به سیراف اظهار داشت: روزهای جمعه، اتوبان جم سیراف  به قتلگاهی برای مردم و جوانان تبدیل شده که در تعجبم چرا تا به حال برای آن تصمیم‌گیری نشده است.

حسینی افزود: در اولین جلسه با مسئولان امنیتی شهرستان جم نیز این موضوع را مطرح کرده‌ام که در اسرع وقت تدابیری اندیشیده می‌شود.

وی عنوان کرد: موتورسواران باید پیست موتورسواری داشته باشند و ما نیز این موضوع را بررسی خواهیم کرد تا پیست موتورسواری جم راه‌اندازی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •