چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ - 2018 September 19
كدخبر: 1657 نویسنده:سردبیر تاريخ:۳۰ مهر ۱۳۹۶

رییس شورای اسلامی شهرستان جم: سنگ‌اندازی‌های مسوولان نفتی راه‌اندازی مجدد فرودگاه جم را به تاخیر انداخت

ندای جم، رییس شورای اسلامی شهرستان جم گفت: بخش خصوصی حاضر به راه‌اندازی مجدد فرودگاه شد اما سنگ‌اندازی‌های مسوولان نفتی سبب شد این امر محقق نشود.

به گزارش ندای جم به نقل از  خبرگزاری فارس از شهرستان جم، اسدالله نیکخواه بعد از ظهر امروز در نشست با مسوولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان جم اظهار داشت: در این شهرستان، مشکلات زیادی به خصوص در حوزه راه‌های ارتباطی وجود دارد که نیاز است هر چه سریع‌تر نسبت به اصلاح و رفع مشکلات جاده‌ها اقدامی موثر انجام شود.

وی با اشاره به شرایط شهرستان جم در فصل بارندگی، افزود: شهرستان جم به دلیل کوهستانی‌بودن در زمستان شرایط ویژه‌ای دارد و مسوولان از همین حالا برای رفع مشکلات در هنگام بارندگی دست به کار شوند و لایروبی‌های سدها و آبگیرهای موجود در شهرستان را به دقیقه ۹۰ نسپارند.

رییس شورای اسلامی شهرستان جم، تصریح کرد: در حوزه آبخیزداری طی سال‌های اخیر اقدامات خیلی خوبی در سطح شهرستان جم انجام شده و می‌طلبد مسوولان در شرایط کنونی به فضای رودخانه‌ها و سدهای ذخیره آب شهرستان توجه ویژه‌ای داشته باشند تا در فصل بارندگی، بخش زیادی از آب باران ترزیق به سفره‌های زیر زمینی شود.

وی به موضوع اشتغال جوانان جمی اشاره و عنوان کرد: باید از ظرفیت وزارت نفت برای اشتغال جوانان جمی بهره برد و از سهمیه ۵۰ درصدی وزارت نفت برای اشتغال جوانان استفاده کرد.

عضو شورای اسلامی شهر جم با اعلام وجود مشکلاتی برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در سطح این شهرستان، گفت: مسوولان نسبت به آغاز عملیات اجرایی این درمانگاه اهتمام ویژه‌ای بورزند، هر چند طی این سال‌ها فقط وعده و شعار از مسئوولان شنیده‌ایم.

نیکخواه ادامه داد: سه سال است که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، هزینه‌ای در قالب طرح نظام جامع سلامت به بیمارستان توحید پرداخت نکرده و برای تنها بیمارستان شهرستان مشکلاتی به وجود آمده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان جم ایجاد نمایندگی آموزش و پرورش در بخش ریز را مطالبه جدی مردم این بخش عنوان کرد و گفت: این خواسته به حق مردم بخش ریز است و امیدواریم این موضوع عملی شود.

وی به حضور تیم پارس جنوبی جم در صدر جدول لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور اشاره کرد و افزود: مدیرعامل منطقه ویژه قول داد تا چمن مصنوعی بزرگ در مجموعه ورزشی آموزش و پرورش را انجام دهد اما این وعده عملی نشده است.

نیکخواه عنوان کرد: اگر این چمن مصنوعی به بهره برداری برسد دیگر تیم پارس جنوبی مجبور نیست تمرینات خود را در تهران انجام دهد و می‌طلبد این وعده مدیرعامل منطقه ویژه عملی شود.

وی در خصوص راه‌های مواصلاتی شهرستان جم گفت: جاده‌های شهرستان جم وضعیت خوبی ندارند و خاموشی تونل‌های مسیر جم به سیراف که برخی مواقع رخ می‌دهد مردم را به شدت نگران می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان جم به وضعیت فرودگاه توحید نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بخش خصوصی حاضر به راه‌اندازی مجدد فرودگاه شد اما سنگ‌اندازی‌های مسوولان نفتی سبب شد این امر محقق نشود.

وی ادامه داد: مسوولان فقط در زمینه راه‌اندازی آن شعار می‌دهند اما هیچ اقدام اساسی برای راه‌اندازی فرودگاه انجام نشده و انتظار می‌رود این مشکل نیز در شهرستان جم حل شود./فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •