شنبه, ۲۴ شهریور , ۱۳۹۷ - 2018 September 15
كدخبر: 1621 نویسنده:سردبیر تاريخ:۲۵ شهریور ۱۳۹۶

نکاتی در خصوص حاشیه های دیدار پارس جنوبی و استقلال/ از ضعف یگان ویژه تا هیات فوتبال جم!

ندای جم، دیروز روز خاصی برای استان بوشهر و به خصوص شهرستان جم بود ، تیم فوتبال استقلال تهران برای اولین بار به جم سفر می کرد و شور و شوق ویژه ای نگین سبز جنوب استان بوشهر را فرا گرفته بود.

به گزارش ندای جم،تیم پارس جنوبی جم در هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۲۰ جمعه در ورزشگاه تختی شهر جم میزبان استقلال بود و ورزشگاه تختی جم برای اولین بار دو ساعت مانده به آغاز بازی کاملا پر شد.

شاگردان تارتار در این بازی توانستند با یک بازی منطقی و حساب شده با دو گل تیم استقلال را شکست دهند تا اوضاع برای منصوریان بحرانی تر و طلایی پوشان جنوبی بتوانند با اقتدار در صدر جدول تکیه بزنند.

اما نکاتی مهم در خصوص حاشیه های قبل و بعد از بازی این تیم وجود دارد که می توانست جشن شادی جمی ها را تلخ کند.

نکته ی اول اینکه تیم استقلال با اتوبوس از عسلویه راهی جم شد و فقط تنها با یک ماشین پلیس اسکورت شد، اتفاقی عجیب که اگر خدای ناکرده حادثه ای رخ می داد مسئولین امنیتی شهرستان و استان را زیر سوال می برد.

نکته ی دوم ورود اتوبوس تیم استقلال به هتل بود که باز هم تعداد ماموران نیروی انتظامی کمتر از انگشتان دست بود و از صبح جمعه نیز که حدود هزار هوادار استقلالی اطراف مهمانسرای تیم خود بودند اما این در حالی است که باز هم ماموران انتظامی تعدادشان اندک می باشد و این جمعیت هوادار اگر اراده می کرد همانطور که در تصاویر کامل مشخص است راحت وارد هتل می شد. اتفاقی که خوشبختانه رخ نداد اما اگر رخ می داد و بازیکنی برایش اتفاقی رخ می داد چه کسی پاسخ گو بود؟

نکته ی سوم، ورزشگاه تختی جم شب گذشته بیش از ۲۰ هزار هوادار را در خودش جای داد این در حالی است که رئیس هیات فوتبال شهرستان جم قبل از مسابقه گفته بود ۱۲ هزار بلیط برای ورزشگاهی که ۱۵ هزار نفر گنجایش سکوهای آن هست  به فروش می رسد.

۱۲ هزار بلیط برای ورزشگاهی که شب جمعه نشان داد ۲۰ هزار نفر گنجایش می گیرد سبب شد تا هواداران با ازدحام جمعیت یکی از درب های ورزشگاه را خود جوش بازکنند و وارد ورزشگاه شوند. ورزشگاه تختی جم به دلیل عدم صندلی گذاری گنجایش آن مبهم می باشد اما فروش ۱۲ هزار بلیط در ورزشگاهی که بیش از آن ظرفیت دارد سوالات زیادی را به وجود آورده است.

جمعیت ۸ هزار نفری بیرون ورزشگاه هر طور که شده بود می خواستند این دیدار حساس را تماشا کنند هر چند که با فشار هواداران اوضاع یکی از درب های ورزشگاه از کنترل ماموران خارج شد ولی فتاحی مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام کرد تشنجی در کار نبوده و ما خودمان درب را باز کرده ایم!

نکته ی چهارم این مسابقه راه ورود و خروج هواداران است، در تصویر کاملا مشخص است جمعیت ۲۰ هزار نفری همه به سمت یکی از درب های ورزشگاه می روند، و این اتفاق می توانند در حین خارج شدن بازیکنان از ورزشگاه مشکل ساز شود.

ازدحام زیاد جمعیت می تواند باعث شکسته شدن فنس ها شود و هوادارانی که به راحتی می توانند خود را به بازیکنان تیم ها در حین مصاحبه ی خبرنگاران و… برسانند و اتفاقات تلخی که می تواند رخ دهد.

نکته ی پنجم در خصوص حواشی این دیدار ، بلیط فروشی این مسابقه بود. هواداران باید از گیت های انتظامی ورود می کردند تا بلیط بخرند. اتفاقی که در همه ی ورزشگاه های دنیا بیرون از ورزشگاه فروخته می شود یا به صورت اینترنتی انجام می شود.

نکته ی ششم، ورزشگاه تختی شهر جم از ساعت ۱۷ نود درصد سکوهای خود را پر می دید اما نیرو های یگان ویژه خیلی محدود در زمین مسابقه حضور داشتند. همین موضوع سبب شد تا قبل از مسابقه جیمی جامپ ها به درون زمین بیایند.

به نظر می رسد ورزشگاه تختی جم هنوز در خصوص شرایط امنیتی و دیوار های اطراف این ورزشگاه به شرایط مطلوب نرسیده است و مسئولان باید در تلاش باشند تا قبل از دیدار با پرسپولیس این وضعیت را بهبود بخشند.

علی ایحال بازی دیروز در سایه ضعف برخی مسئولین، مشکل حادی را به وجود نیاورد هر چند پرتاب ترقه های هواداران استقلال می تواند تبعاتی را برای تیم پارس جنوبی جم به وجود آورد.

باید تا قبل از دیدار با پرسپولیس در شهر جم، تدابیری لحاظ شود و مشکلات فنی و امنیتی ورزشگاه برطرف شود.

کمبود درب های ورود برای هواداران، صندلی گذاری، اینترنت ضعیف ورزشگاه، نحو توزیع بلیط و… بهبود یابد تا پارس جنوبی جم بتواند به خوبی از تیم های بزرگ فوتبال ایران میزبانی کند.

یک پاسخ به نکاتی در خصوص حاشیه های دیدار پارس جنوبی و استقلال/ از ضعف یگان ویژه تا هیات فوتبال جم!

  1. ناشناس :

    درود بر ندای جم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •