جمعه, ۲۳ شهریور , ۱۳۹۷ - 2018 September 14
كدخبر: 1744 نویسنده:سردبیر تاريخ:۱ دی ۱۳۹۶

پارس جنوبی جم و شور و نشاط برای مردمی درهمسایگی فلرهای آلوده

ندای جم، موفقیت نماینده جنوب استان بوشهر در رقابت‌های لیگ برتر قطعا موفقیت کل جنوب کشور خواهد بود، پارس جنوبی روحیه شادی و لبخند بر جوانانی که در کنار فلرهای پالایشگاه‌ها نفس کشیدن را سخت می‌بینند سبب شده است.

به گزارش ندای جم، تیم فوتبال پارس جنوبی جم در اولین سال حضور خود در رقابت‌های لیگ برتر توانست با عملکردی فوق‌العاده با کادر فنی جوان و بازیکنانی گمنام پایین‌تر از پرسپولیس و در رده دوم جدول قرار بگیرد و به نوعی نائب قهرمان نیم فصل اول این رقابت‌ها شود.

با بررسی نتایج نیم فصل اول شاگردان تارتار در ادامه همراه ما باشید.

تیم فوتبال پارس جنوبی جم در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۵ در اولین بازی فصل خود در رقابت‌های لیگ برتر با نتیجه چهار بر یک گسترش فولاد را در تبریز شکست داد و در همان هفته اول بر صدر جدول تکیه زدند. زرد پوشان جمی از همان هفته اول خود را به عنوان مدعی معرفی کردند و نشان دادند همیشه با تلاش و کوشش و اراده قوی می‌توان در اولین سال حضور در رقابت های لیگ برتر نائب قهرمانی را تجربه کرد. همدلی و اتحاد بین باشگاه پارس جنوبی و مقامات سیاسی جم نیز عامل پر رنگی بر تحقق این اهداف پارسی‌ها بود. تیمی که خیلی‌ها از بیرون و درون استان بوشهر به دنبال حاشیه بردن این تیم نوپا بودند و حتی قصد داشتند میزبانی را به بهانه‌های مختلف از جم بگیرند.

هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فرا رسید و اولین میزبانی جم از رقابت‌های لیگ برتر، همه چیز دست و پا شکسته آماده شده بود تا پارس جنوبی در ورزشگاه تختی جم به مصاف پیکان برود، با وجود همه حاشیه‌هایی که به وجود آمد این دیدار در جم برگزار شد و برگزاری آن به مرکز استان منتقل نشد و مجید جلالی سرمربی پیکان از امکانات و نحوه میزبانی جمی‌ها تقدیر کرد، در این دیدار در یک بازی نفس‌گیر شاگردان تارتار ۳ بر ۲ شاگردان جلالی را با شکست بدرقه کردند تا اولین میزبانی جم در لیگ برتر با پیروزی پارس جنوبی همراه باشد.

طلایی‌پوشان جنوب کشور در هفته سوم در اصفهان در یک بازی فوق تکنیکی برابر سپاهان که یکی از تیم های پرطرفدار و بزرگ کشور است به تساوی یک بر یک رسیدند تا صدر جدول را در هفته سوم به پرسپولیس برانکو پس دهد.

در هفته چهارم و با تساوی پرسپولیس برابر سیاه‌جامگان، شاگردان تارتار در جم در یک بازی که میان دو تیم طلایی‌پوش جنوبی صنعت نفت آبادان و پارس جنوبی برگزار شد توانسته بازی یک بر صفر باخته را دو بر یک به سود خود به پایان برسانند تا در دومین میزبانی شهر جم دومین برد خانگی به دست آید و شاگردان تارتار هم امتیاز با پرسپولیس در صدر باشند.

از هفته پنجم جمی‌ها در خوزستان با یک گل و ثبت کلین شیت استقلال خوزستان را شکست دادند تا شگفتی خود قبل از دیدار با استقلال تهران تکمیل کنند.

در هفته ششم ، جم سومین میزبانی لیگ برتر را پشت سر می‌گذاشت و باید از تیمی که دو بار قهرمان آسیا شده است میزبانی می‌کرد. همه مسوولان محلی و استانی دست در دست هم گذاشته بودند و با اتحاد و صمیمت مشکلاتی که باقی مانده بود را رفع کردند تا استقلال تهران در جم به مصاف پارس جنوبی برود.

شهر جم در سومین میزبانی خود سومین برد متوالی خانگی پارس جنوبی را به همراه داشت تا با پایان هفته ششم پارس جنوبی در جم بدون باخت و تساوی کار خود را پیش ببرد.

جمعه ۲۴ شهریور روزی بود که با شکست استقلال برابر پارس جنوبی در شهر جم بحران برای علیرضا منصوریان استارت بخورد و در نهایت سبب شد تا وی از استقلال جدا شود.

علیرضا منصوریان در نشست خبری قبل و بعد از دیدار تیمش برابر شاگردان تارتار حاضر نشد اما مک درموت مربی بدنساز استقلال که در نشست خبری بعد از دیدار این دو تیم شرکت کرد از نحو میزبانی جمی‌ها تقدیر کرد تا همه حواشی به پایان برسد. وی جو ورزشگاه تختی جم را بسیار سنگین برای دیگر رقبا عنوان کرد و اظهار داشت: پارس جنوبی هواداران بی‌نظیری دارد که ۹۰ دقیقه تیمشان را تشویق می کنند.

در هفته ششم پیکان با یک گل پرسپولیس را شکست داد و هم امتیاز با پارس جنوبی تیم‌های اول جدول را تشکیل می دادند.

جمی‌ها در سه هفته بعدی خود برابر سایپا، پدیده و تراکتور سازی به تساوی دست پیدا کردند، زرد پوشان جنوبی در پایان هفته نهم تنها تیمی در جدول بودند که شکست را تجربه نکرده بودند و حتی در برابر تیم‌هایی که نام برده شد و در آن زمان تیم های بالا جدول بودند به تساوی رسید تا شگفتی جنوبی‌ها در لیگ برتر تداوم داشته باشد، پارس جنوبی به خاطر این سه تساوی پشت سر هم اندکی از بالای جدول دور شد اما در هفته دهم شگفتی خود را تکمیل کرد و کسی باورش نمی شد تیم پارس جنوبی جم در اصفهان تیم قدرتمند ذوب‌آهن که هدایت آن بر عهده امیر قلعه‌نویی بود را با سه گل و ثبت کلین شیت شکست دهد.

جم در پنجمین میزبانی در رقابت‌های لیگ برتر با پیروزی سه بر یک پارس جنوبی برابر سپیدرود همراه بود، تا به اینجای لیگ، پارس‌جنوبی خطرناک‌ترین خط حمله لیگ برتر را دارد و تنها تیمی باشدکه هنوز شکست را تجربه نکرده است. چهار پیروزی و یک تساوی، ورزشگاه جم را تبدیل به جهنمی برای حریفان ساخته بود.

از هفته دوازدهم جمی‌ها اولین شکست خود را در خوزستان تجربه کردند و برابر فولاد در اهواز شکست خوردند. البته تساوی بدون گل پرسپولیس و پدیده دو تیم بالای جدولی لیگ در آن زمان سبب شد پارسی‌ها فاصله زیادی از بالای جدول نگیرند و رتبه دومی خود را حفظ کند.

چهارم آذر فرا رسید و پرسپولیس به جم سفر کرد، دیداری حساس و نفس‌گیر که شاگردان برانکو توانستند در دقیقه ی ۹۶ جم را فتح کنند تا اولین شکست خانگی پارس جنوبی رقم بخورد. دیداری که خیلی‌ها معتقد بودند اگر محسن فروزان پنالتی خود را خراب نمی‌کرد جمی‌ها می توانستند پیروز این مسابقه کلاسیک بین دو تیم اول و دوم جدول باشند.

دو شکست متوالی برابر فولاد و پرسپولیس و تساوی هفته چهاردم برابر نفت در تهران، روند مثبت شاگردان تارتار را رو به نزول سوق داده بود و همه کارشناسان معتقد بودند که دیگر پارس جنوبی آن عملکرد موفق خود را نمی تواند تکرار کند.

سه هفته و فقط یک امتیاز بدترین نتیجه نیم فصل پارس جنوبی بود که البته این تیم در آخرین دیدار این فصل که در جم برگزار شد توانستند سیاه جامگان مشهد که هدایت آن بر عهده غلامرضا عنایتی بود را با شکست بدرقه کنند و این سه هفته ناکامی را با این پیروزی جبران کنند و پایین‌تر از پرسپولیس نائب قهرمان نیم فصل شوند.

نماینده استان بوشهر در اولین سال حضور خود در رقابت‌های لیگ برتر ، نیم فصل را با نائب قهرمانی به اتمام رساند و حالا باید دید در نیم فصل دوم آیا می‌تواند نتایج موفق نیم فصل اول را تکرار کند؟

شاگردان تارتار در اولین دیدار نیم فصل دوم روز یکشنبه سوم دی ماه در جم میزبان گسترش فولاد تبریز است.تیمی که در نیم فصل اول با چهار گل این تیم را شکست دادند و باید منتظر بود در نیم فصل دوم، پارسی ها باز هم طوفانی رقابت را آغاز می‌کنند؟

پارسی‌ها در نیم فصل اول برابر هشت تیم به پیروزی رسیدند و ۵ تساوی را نیز برای خود به ثبت رسانند. جمی‌ها در دو بازی پشت سر هم برابر فولاد در بیرون از خانه و پرسپولیس در خانه شکست را تجربه کردند.

خط حمله جمی‌ها ۲۳ گل زدند و در خط دفاع ۱۱ گل خوردند تا هم در حمله و هم در دفاع عملکرد موفقی را داشته باشند.

به گزارش فارس، با توجه به صحبت های سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی هیچ بازیکنی از این تیم در نقل و انتقالات نیم فصل جدا نمی‌شود و این تیم به دنبال جذب سه بازیکن هجومی است.

تیم فوتبال پارس جنوبی شور و نشاط و تحرکی مثال‌زدنی در سه استان بوشهر، هرمزگان و فارس به وجود آورده و مردم جنوب کشور پشتوانه‌ای قوی برای این تیم به حساب می‌آیند که در تمامی بازی‌های خانگی پارس جنوبی، بخش عظیمی از ورزشگاه را پر می کردند.

موفقیت نماینده جنوب استان بوشهر در رقابت‌های لیگ برتر قطعا موفقیت کل جنوب کشور خواهد بود، پارس جنوبی روحیه شادی و لبخند بر جوانانی که در کنار فلرهای پالایشگاه‌ها نفس کشیدن را سخت می‌بینند سبب شده است. باید دید شاگردان تارتار در نیم فصل دوم، چه عملکردی را از خود برجای خواهند گذاشت، بی شک دعای خیر مردم جنوب کشور پشت سر این تیم خواهد بود.

رضا رییسی، خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •