چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ - 2018 September 19
كدخبر: 1722 نویسنده:سردبیر تاريخ:۲۸ آبان ۱۳۹۶

پیمانکاری که شهردار جم شد !

ندای جم – سجاد بهزادی*: بعد ازچالش های طولانی و کم سابقه ای که شورای شهر جم در بررسی گزینه‌های مختلف جهت تصدی شهرداری این شهر داشت؛ بلاخره صدرالله حیدری که پیش از این معاون فنی و عمرانی شهرداری بندر بوشهر بود، به عنوان شهردار این شهر معرفی شد. حیدری یک فرد کارگاهی و در حقیقت یک پیمانکاری تمام عیار است.وی خود را بعنوان گزینه شورای شهر کوچک چغادک و عالی شهر نیز معرفی کرده بود که در هر دو مورد، شورای آن سامان ترجیح دادند از وی عبور کنند و حتی به استانداری نیز معرفی نشد.

حالا یک معلم پیمانکار ، شهردار یکی از شهرهای مهم و حساس حوزه گازی استان بوشهر است.کسی که گفته میشود در اجرای پروژه های شهری اعتقاد چندانی به مشاور ندارد و پایبندی وی به الزامات و قوانین شهرداری نیزآنچنان تعریفی ندارد.وی در حالی بعنوان شهردار جم معرفی شد که میگلی نژاد شهردار بوشهر نیز که حیدری سالها معاون عمرانی اش  بود، در همین روز برکنار و سرپرست برای این شهر تعیین شد.

تاکنون افراد زیادی از قبل شهردار شدنشان در جم برای خود رزومه ای چاق کردند و گویی این شهر به شهردارانی کم تجربه (تا کنون اکثر قریب به اتفاق افرادی که بعنوان شهردار جم انتخاب شده اند قبل از آن سابقه شهردار بودن را نداشتند) عادت دارد.

آیا حضور حیدری در جم می تواند سرآغاز تحولی جدی در توسعه عمرانی – اجتماعی این شهر باشد؟ او خوب میداند عملکردش بیشتر از آنکه محکی جدی برای آینده اش باشد، برای شورائی است که تاکنون کارنامه قابل قبولی در تصمیم گیریهای خود نداشته است.آیا شورای شهرجم با این خشت کجی که در ابتدا بنا گذاشته است،میتواند در گام های بعدی خود در توسعه شهر، به عملی نمودن شعارهای آرمانگرایانه دوران تبلیغات جامع عمل بپوشاند؟!

*: فعال سیاسی و اجتماعی استان بوشهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •